تعیین زمان تخمک گذاری

تعیین زمان تخمک گذاری را خودتان به آسانی محاسبه کنید !

محاسبه و تعیین زمان دقیق تخمک گذاری از این جهت برای زوجها قابل اهمیت است که میتوانند با تعیین دقیق این زمان، و برقراری رابطه جنسی در این دوره، شانس بارداری را افزایش دهند. پس زمان …

5/5 - (6 امتیاز)

محاسبه و تعیین زمان دقیق تخمک گذاری از این جهت برای زوجها قابل اهمیت است که میتوانند با تعیین دقیق این زمان، و برقراری رابطه جنسی در این دوره، شانس بارداری را افزایش دهند. پس زمان دقیق تخمک گذاری را باید محاسبه کرد و برایش برنامه ریزی کرد. اما چطور؟

روشهای محاسبه و تعیین زمان دقیق تخمک گذاری:

1. با استفاده از تقویم :

اگر عادت ماهانه منظمی دارید، تاریخ احتمالی پریود بعدی خود را روی تقویم علامت بزنید و بعد 16 روز به عقب برگردید. از این تاریخ به مدت حدوداً 4 روز، زمان تخمک گذاری شما به حساب می آید.

در افرادی که عادت ماهانه منظمی دارند، و دوره پریود آنها 28 روزه است، معمولا تخمک گذاری 14 روز بعد از پریود شروع میشود. روش تقویم روش دقیقی نیست اما با توجه به متظم بودن پریودها میتوان تا حد زیادی به آن اعتماد داشت.

مطالبی پربازدید دیگر :

– آیا علائم بارداری را می‌شناسید؟

– درمان ناباروری و نازایی + توصیه های طب سنتی

– سونو NT یا سونوگرافی NT و آنچه نمی‌دانید؟

2. بررسی دمای بدن و ترشحات :

در این روش با اندازه گیری دمای بدن و روند تغییرات آن و همچنین بررسی ترشحات واژن در طول یک دوره عادت ماهانه تان ، میتواند زمان دقیق تخمک گذاری را پیدا کنید این روش بدون هزینه است اما نیاز به دقت بالا و صرف وقت زیادی دارد.
برای این کار لازم است که هرروز صبح دمای بدن خود را اندازه گرفته و یادداشت کنید. میزان افزایش دمای بدن در زمان تخمک گذاری بسیار جزئی بوده بنابراین دماها را با دقت اندازه گیری کنید. بدین ترتیب با بدست آوردن یک الگو از روند تغییرات دمای بدنتان، میتوانید زمان تخمک گذاری و روزعای باقی ماندع تا عادت ماهیانه تان را بدست بیاورید.

همچنین با زیرنظر گرفتن شکل و میزان ترشحات واژن، میتوانید زمان تخمک گذاری را بدست بیاورید با نزدیک شدن به زمان تخمک گذاری ترشحات واژن تان افزایش پیدا کرده و در زمان تخمک گذاری بیشتر میشوند. و بصورت سفید و چسبناک، چیزی شبیه سفیده تخم مرغ درمی آیند.

3. کیت تشخیص تخمک گذاری :

کیت تشخیص تخمک گذاری، با اندازه گیری هورمون ال اچ در ادرار شما، زمان تخمک کذاری را نشان میدهد روش لستفاده از این کیت، شبیه بی بی چک بوده و با نشان دادن میزان مشخصی از هورمون در ادرار شما، زمان تخمک گذاری را نمایان میکند.
این تست را دوتا سه روز قبل از زمان احتمالی تخمک گذاری استفاده کنید. میتوانید برای استفاده بهتر بروشور و راهنمای کیت را مطالعه کنید.
بهتر است تست را در اواسط روز انجام دهید و تا زمان مثبت شدن نتیجه آزمایش را هرروز تکرار کنید.
بعد از مثبت شدن نتیجه تا 48 ساعت بعد زمان تخمک گذاری شماست و میتوانید برای بالا بردن شانس بارداری، در این بازه زمانی، نزدیکی داشته باشید.

محاسبه بهترین زمان تخمک گذاری

بهترین زمان تخمک گذاری و اقدام به بارداری

با محاسبه و تعیین زمان تخمک گذاری، از دوتا سه روز قبل از زمان تخمک گذاری تا یک روز بعد از تاریخ تعیین شده، با انجام رابطه جنسی جهت اقدام به بارداری، شانس بارداری را افزایش میدهید.
بهتر است پیش از بارداری آزمایش های لازم را انجام داده باشید و از نظر روحی و جسمی برای این اتفاق بزرگ آماده باشید.