آزمایش تشخیص جنسیت جنین

تشخیص جنسیت جنین در هفته هفتم (98 %)

این روزها مسئله تعیین جنسیت یکی از دغدغه‌های اصلی مادران شده است و مادران سعی می‌کنند هر چه زودتر به جنسیت فرزند خود پی ببرند. تشخیص جنسیت جنین در ماه اول بارداری از نظر علمی امکان …

5/5 - (6 امتیاز)

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید حتما از حالا تعیین جنسیت فرزندتان را به عنوان یک موضوعات مهم در نظر دارید. این روزها مسئله تعیین جنسیت یکی از دغدغه‌های اصلی مادران شده است و مادران سعی می‌کنند هر چه زودتر به جنسیت فرزند خود پی ببرند. تشخیص جنسیت جنین در ماه اول بارداری از نظر علمی امکان پذیری نیست ولی به تازگی این فرصت از ماه دوم برای مادران فراهم شده است.

معمولا در آزمایش و سونوگرافی غربالگری اول یا همان سونوگرافی ان تی ( سونوگرافی NT ) احتمال تشخیص جنسیت نوزاد مطرح می‌شود. اما این نیز یک موضوع صد در صدی نیست. برای اینکه از جنسیت جنین خود به طور دقیق آگاه شوید باید حداقل تا هفته شانزدهم صبر کنید.

تشخیص جنسیت جنین در ماه دوم بارداری

اما به گزارش ایسنا به تازگی محققان ایرانی موفق به کشف راهکاری برای تشخیص جنسیت جنین از هفته هفتم با دقت بالای ۹۸ درصد شده اند.

محققان یک شرکت دانش بنیان ایرانی در حوزه زیست فناوری پزشکی موفق به تولید کیت های تشخیص مولکولی شده‌اند که از طریق آن می‌توانند در تشخیص انواع بیماری ها از جمله سرطان و بیماری‌های عفونی با دقت بالایی مشارکت کند.

همچنین می‌توان از این کیت های مولکولی در تشخیص زودهنگام جنسیت جنین استفاده کرد.

مدیر عامل این شرکت که در حوزه زیست فناوری پزشکی فعالیت دارد و و استادیار دانشگاه علوم پزشکی بیرجند است در این خصوص گفت فعالیت عمده فعلی شرکت در حوزه کیت های تشخیص مولکولی و نانوحسگرهای آفتا متری و مطالعات کاربردی آنالیز داده های ژنومیکس است و می‌توانیم از طریق تولید محصولات با تکنولوژی بالا به توسعه اقتصاد مقاومتی دانش بنیان کشور کمک کنیم آقای کاظم دستجردی افزود این اولین محصول فناورانه این شرکت است که قادر است با روشی غیر تهاجمیو از طریق گرفتن دو سی سی خون از ورید ما در جنسیت جنین را تشخیص دهد دقت این فناوری بالای ۹۸ درصد می‌باشد.

کیت های تشخیص زودهنگام

از دیگر دستاوردهای این شرکت دانش بنیان می توان به کیت های تشخیص سرطان اشاره کرد. این کیت ها برای شناسایی افراد در معرض خطر و همچنین تشخیص زودهنگام انواع سرطان و آزمونهای پاسخ به درمان کاربرد فراوان دارد.

کیت های تشخیص سرطان به زودی کشور را از واردات این نوع محصولات از خارج از کشور بی‌نیاز کرده و همچنین می تواند در حوزه صادرات به اقتصاد کشور کمک کند.

این محصولات در حوزه سلامت اهمیت بالایی دارد چرا که امکان تشخیص زودهنگام بیماری‌ها و شروع هر چه زودتر درمان را برای پزشکان و بیماران میسر می کند. همچنین باعث صرفه جویی در هزینه های درمانی و تهیه دارو ها می شود این محصول در مقایسه با برندهای خارجی نیز از نظر کیفیت و دقت قابل رقابت است.