یکی از بخش های جدا نشدنی از بیماری و مخصوصا سرماخوردگی، سرفه است. برای درمان سرفه شدید همیشه نظرات و دستورات زیادی به ما پیشنهاد میشود، از پزشکی مدرن و این شربت و آن قرص و … گرفته تا طب سنتی و این جوشانده و آن عصاره و … ولی همیشه باید به دنبال درمانی بود که در عین درمان سرفه عوارض کمتری داشته باشد. درمان سرفه در طب سنتی انواع مختلفی دارد، درمان سرفه تر و درمان سرفه خشک و درمان سرفه مزمن را در این مطلب بخوانید.

درمان سرفه در طب سنتی:

بر طبق متون طب سنتی، برای درمان سرفه در طب سنتی باید انواع آن را شناخت، سرفه انواع مختلفی دارد که به دو دسته تقسیم می شود. 1- سرفه ای که از تری است و دسته دوم 2- سرفه ای که از خشکی است. اگر این سرفه ها از تری بانشد، علامتش این است که با تشنگی همراه نیست و برای درمان آن، می‌توان با خوردن مربای بنفشه و یا با مالیدن روغن دانه صنوبر ویا روغن پسته یا روغن سوسن به زیر گلو آن را درمان کرد.

غذاهای که می‌تواند به درمان سرفه تر کمک کند:

انواع سوپ و سوپ شیر و سوپ جو، مربای بنفشه و چای و نبات.

مطالب مرتبط:

– گیاه دارویی مرزنجوش ، گیاهی ضد سرفه

– دمنوش های توصیه شده طب سنتی (قسمت اول)

– دیگر آنفولانزا نگیرید ! – پیشگیری و راه درمان آنفولانزا

– آش مخصوص سرماخوردگی، عفونت های تنفسی و هر نوع آنفولانزا

درمان سرفه خشک:

برای درمان سرفه خشک که علامت آن تشنگی است و فرد بیمار از سرمای هوا احساس لذت میکند می‌توان از جوشانده بنفشه و نیلوفر و دم الاخوین با خیار چنبر و شکر سرخ و بادام استفاده کرد.

درمان سرفه‌ شدید و مزمن :

زردک تقویت‌ کننده معده و تقویت‌ کننده کبد است. زردک برای درمان سرفه مزمن , سینه‌ پهلو و وجود خلط سینه و درد آن بسیار مفید است؛. همچنین زردک، مقوی و تونیک فوق‌العاده‌ای برای بیماران دچار ضعف عمومی بدن است و تقویت‌ کننده معده و کبدهای سرد است.

البته باید دانست که هضم زردک خام برای معده سخت است و بهتر است پخته آن استفاده شود به‌خصوص در کسانی که معده ضعیفی دارند.


درمان سرفه شدید و مزمن با مصرف زردک:

زردک برای درمان سرفه مزمن, سینه‌پهلو و وجود خلط سینه و درد آن مفید است؛ مقوی و تونیک فوق‌العاده‌ای برای بیماران دچار ضعف عمومی بدن است و تقویت‌کننده معده و کبدهای سرد است.

البته باید دانست که هضم زردک خام برای معده سخت است و بهتر است آن را بعد از پخت استفاده کنیم به‌خصوص در کسانی که معده ضعیفی دارند.

مطالب مشابه

پاسخی بگذارید