برای لاغر شدن چه کنیم

برای لاغر شدن چه کنیم – طب ایرانی و تناسب اندام

چرا عده‌ای اصلاً چاق نمی‌شوند و عده‌ای هم به‌ قول خودشان با خوردن آب چاق می‌شوند؟ بهترین راه‌ لاغرشدن بدون بازگشت، خارج‌کردن رطوبت از بدن و در نتیجهحاصل شدن سلامتی در این مطلب‌ توضیح …

5/5 - (7 امتیاز)

چرا عده‌ای اصلاً چاق نمی‌شوند و عده‌ای هم به‌ قول خودشان با خوردن آب چاق می‌شوند؟ شاید سوالتان این باشد برای لاغر شدن چه کنیم ؟ از نظر طب سنتی بهترین راه‌ لاغرشدن بدون بازگشت، خارج‌کردن رطوبت از بدن و در نتیجه حاصل شدن  سلامتی در این مطلب‌ توضیح داده می شود:

در دنیای امروز، کاهش وزن و درمان چاقی برای بسیاری از افراد به یک معضل تبدیل شده است؛ بسیاری از بیماری‌ها رابطه مستقیم با افزایش وزن دارند که از جمله می‌توان به کبد چرب، دیابت، فشار خون، درد مفاصل، تنگی نفس، برخی از مشکلات گوارش و … اشاره کرد.

طبق آمار در آمریکا از هر سه نفر یک نفر با مشکل افزایش وزن و چاقی روبه‌رو است و در ایران نیز این مشکل تا حدود زیادی وجود دارد و طبق بررسی برخی از پزشکان و متخصصان تغذیه افزایش وزن و چاقی در سال‌های آینده به یک معضل جهانی تبدیل خواهد شد.

تناسب اندام و وزن ایده‌آل علاوه بر افزایش جذابیت ظاهر و اعتمادبه‌نفس در فرد، سبب کاهش ابتلا به برخی از بیماری‌ها از قبیل مشکلات قلب و عروق، دیابت، مشکلات کبدی و غیره نیز می‌‌شود اما نکته مهم کاهش وزن و درمان چاقی با تغذیه مناسب و استفاده از روش‌های صحیح است.

از طرف دیگر، نسخه‌ها و داروهای مختلفی در اینترنت برای لاغری ارائه می‌شود؛ از چای و انواع دم  کردنی ها  گرفته تا پودرهای «لاغری در یک هفته» و «با ما یک‌ماهه ۱۵ کیلو کم کنید» اما باید توجه داشته باشید که چاقی از منظر طب ایرانی به‌ دلیل غلبه رطوبت اتفاق می‌افتد و لاغری صرفاً با خروج رطوبت از بدن حاصل می شود؛ حال اگر این رطوبت در بدن فقط با استفاده از داروها باشد، به‌سرعت بازگشته و مجدداً شما را وارد فضای ناامیدکننده چاقی می‌کند.

دلایل چاقی در طب سنتی چیست ؟

سؤال اینجاست که؛ چرا عده‌ای اصلاً چاق نمی‌شوند و عده‌ای هم به‌قول خودشان با خوردن آب چاق می‌شوند؟ علت در مزاج آن‌هاست؛ عموماً صفراوی‌های به این راحتی‌ها چاق نمی‌شوند و بلغمی‌ها حتی با خوردن آب هم چاق می‌شوند.

بلغمی‌ مزاج‌ها باید از خوردن غذاهای مرطوب بیش از دیگران خودداری کنند و سبک زندگی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که رطوبت بیشتر از آنکه وارد می‌شود، خارج شود.

برای لاغر شدن چه کنیم ؟

بهترین راه‌ لاغر شدن بدون بازگشت، خارج کردن رطوبت از بدن است .کاهش مصرف مایعاتی چون دوغ و عدم مصرف نوشابه، دلستر،  فست‌فود و آب سرد و یخ، ترک مصرف ماست و زود خوابیدن و زود بیدار شدن، ترک وعده ناهار و مهم‌تر از همه ورزش همراه با تعریق.

اگر این چند مورد را وارد سبک زندگی خود کنید، سرعت لاغر شدن صحیح خود را چند برابر خواهید کرد.

برای مطالعه مطلب چگونه بدونه رژیم لاغر شویم اینجا کلیک کنید.