خطر ابتلا به اوتیسم فرزندان در مصرف این داروها توسز مادران باردار!!!

خطر ابتلا به اوتیسم فرزندان در مصرف این داروها توسز مادران باردار!!!

امتیاز دهید post

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد زنان بارداری که دارو‌های رایج صرع مصرف می‌کنند تا چهار برابر بیشتر در معرض خطر داشتن فرزند مبتلا به اوتیسم یا ناتوانی‌های یادگیری هستند.

صرع یک بیماری مغزی است که افراد مبتلا به آن معمولا تشنج‌های مکرر و بدون تحریک اولیه را تجربه می‌کنند. این تشنج‌ها به دلیل اختلال در فعالیت الکتریکی مغز رخ می‌دهد و به طور موقت سیستم پیام رسانی بین سلول‌های مغز را مختل می‌کند.

این بیماری طیف گسترده‌ای از انواع تشنج‌ها را دربر می‌گیرد که از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همچنین بیش‌تر افراد مبتلا به صرع بیش از یک نوع تشنج دارند و ممکن است علائم دیگری از مشکلات عصبی را داشته باشند.

مطالعه روی ۴.۵ میلیون کودک نشان داد که دارو‌های صرع خطر ابتلا به اوتیسم را تا ۴.۳ درصد افزایش می‌دهد. نوزادانی که در معرض برخی دارو‌ها قرار می‌گیرند همچنین ۳.۱ درصد بیشتر در معرض مشکلات یادگیری هستند.

۲۵۰۰ زن مبتلا به صرع در بریتانیا و ۲۵۰۰۰ زن در ایالات متحده هر سال بچه‌دار می‌شوند. به گفته محققان، پزشکان و بیماران در موقعیت دشواری قرار می‌گیرند، زیرا برخی از دارو‌های صرع باعث ایجاد نقص‌های ذهنی یا جسمی در نوزادان می‌شوند.

منبع: خبرنگاران جوان.