رابطه در دوران بارداری

آیا رابطه در دوران بارداری خطرناک است؟

یکی از حساس ترین و مهم ترین دوره‌های زندگی زوجین است و در واقع این دوره ۹ ماهه برای هر دو نفر سخت حساس و مهم پیش می‌رود جنین در بدن مادر رشد می کند اما احساس مسئولیت و نگرانی …

5/5 - (6 امتیاز)

یکی از حساس ترین و مهم ترین دوره‌های زندگی زوجین است و در واقع این دوره ۹ ماهه برای هر دو نفر سخت حساس و مهم پیش می‌رود جنین در بدن مادر رشد می کند اما احساس مسئولیت و نگرانی که در قلب پدر ایجاد می شود کمتر از فرایند های بارداری در بدن مادر نیست بنابراین در این دوران زوجین به محبت و همراهی یکدیگر به شدت نیازمند هستند.
رابطه در دوران بارداری از اهمیت بیشتری برخوردار است زوجین از نظر روحی و جسمی به هم نیاز دارد و باید توجه داشته باشند که حتی برای نزدیکی در دوران بارداری مسئولیت بیشتری نسبت به هم دارند.

آیا رابطه در دوران بارداری خطرناک است؟

رابطه در دوران بارداری از ابتدا تا پایان بارداری می‌تواند با رعایت اصول انجام شود و شما می توانید در این دوران هم به خوبی از میل جنسی خود لذت ببرید.

چنانچه منع پزشکی خاصی وجود نداشته باشد انجام نزدیکی در این دوران هیچ مانعی ندارد و این تصور که ممکن است نزدیکی باعث آسیب رسیدن به بچه یا زایمان زودرس یا غیر شود تصور صحیحی نیست.

مطالب دیگر:

– سه ماه اول بارداری(۳ ماه اول بارداری)

– همه انچه که باید راجع به دیابت بارداری بدانید

– شروع آسان شیردهی به نوزاد + شیردهی به نوزاد

کاهش میل به نزدیکی در دوران بارداری

طبیعی است که در این دوران به خاطر عوارض بارداری مثل حالت تهوع افزایش وزن کمر درد یا تغییرات هورمونی و غیره باعث تحت تاثیر قرار گرفتن میل جنسی و کاهش آن بشود اما با کمی حوصله و آماده کردن شرایط روحی مناسب می توانید یک رابطه عادی و بی خطر و لذت بخش داشته باشید.

در چه مواردی نزدیکی در دوران بارداری ممنوعیت دارد؟

ممکن است پزشک شما در صورت مشاهده برخی علائم توصیه کند که رابطه در دوران بارداری خود را کم یا متوقف کنید این موارد ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

  • سابقه فشارخون
  • انقباضات خود به خودی رحم
  • سابقه سقط جنین
  • نارسایی های دهانه رحم
  • ۴ تا ۶ هفته پایانی بارداری
  • مشاهده لک یا خونریزی در بارداری
  • تشخیص احتمال پارگی از طرف پزشک یا ماما

با وجود همه این توضیحات اگر بارداری شما روند طبیعی خود را طی می‌کند و از طرف پزشک یا مامای خود علائم خطری اعلام نشده می توانید با خیال راحت و با رعایت اصول و انتخاب پوزیشن های مناسب روابط زناشویی خود را با همان کیفیتی که دوست دارید پیش بگیرید