جواب تست بارداری خون

از تست بارداری خانگی تا تست خون بارداری و بی بی چک + تمامی روش ها

اگر این مطلب را میخوانید احتمالا تصمیم گرفته اید که با اضافه کردن یک موجود کوچولو به خانواده تان رنگ و بوی دیگری به بخشید وقتی تصمیم به بارداری می گیرید و بعد از اقدام به بارداری برای اطلاع …

5/5 - (6 امتیاز)

اگر این مطلب را میخوانید احتمالا تصمیم گرفته اید که با اضافه کردن یک موجود کوچولو به خانواده تان رنگ و بوی دیگری به بخشید وقتی تصمیم به بارداری می گیرید و بعد از اقدام به بارداری برای اطلاع از وضعیت بارداری خود ابتدا باید یک تست بارداری انجام بدهید تست بارداری به روش های گوناگونی انجام می شود که ساده ترین راه آن که می‌توان در خانه هم انجام داد استفاده از بی بی چک است همچنین با آزمایش خون در مراکز آزمایشگاهی می توانید از باردار بودن یا نبودن خود مطلع شوید در ادامه این مطلب به معرفی روش های مختلف انجام تست بارداری و چگونگی نتایج آن می پردازیم.

زمان انجام تست بارداری

برای اینکه دقت انجام تست های بارداری بالا باشد و شما به نتیجه صحیح و با دقت بالا دست پیدا کنید لازم است که دست کم یک هفته بعد از به تاخیر افتادن پریود خود ثبت کرده و بعد از آن تست بارداری را انجام دهید همچنین چنانچه رابطه جنسی در راستای باردارشدن انجام داده اید بهتر است که دو هفته بعد از رابطه جنسی تست را انجام دهید.
انجام دادن تست بارداری زودتر از موعد ممکن است نتایج نادرستی را در پی داشته باشد و شما را به اشتباه بیاندازد.

بهترین زمان انجام تست بارداری در روز صبح زود است چراکه در طول شب سطح هورمون hgc که هورمون اصلی بارداری است در بدن بالا رفته و اندازه گیری آن از طریق ادرار و…آسانتر است.

مطالب دیگر:

– آیا علائم بارداری را می‌شناسید؟

– نحوه مصرف قرص اورژانسی جلوگیری از بارداری + عوارض

– با دیدن کدام رنگ ترشحات دوران بارداری به دکتر مراجعه کنیم؟

انواع تست بارداری

1. بی بی چک

بی بی چک به علت ارزان بودن و آسان بودن استفاده آن معمولاً اولین روشی است که هر خانوم امتحان می کند به انواع مختلفی دارد که برای استفاده از بعضی آنها لازم است که ادرار خود را در یک لیوان یکبار مصرف و سپس تست را در آن قرار دهید یا در نوع دیگر آن لازم است که مقداری از ادرار خود را با قطره چکان روی محل تست گیری بیبی چک بچکانید.

در نوع دیگر آن می توانید در هنگام ادرار کردن بیبی چک را در مسیر ادرار خود قرار داده و تست بگیرید.

جواب تست بارداری با بیبی چک

بی بی چک ها بسته به نوع آنها از علامت مثبت برای باردار بودن و علامت منفی برای باردار نبودند یا علامت دو خط به معنی باردار بودن و یک خط به معنی باردار نبودند یا استفاده از واژه انگلیسی pregnant به معنی باردار بودن و not pregnant به معنی باردار نبودن استفاده می کند.

جواب تست بارداری بی بی چک baby check
جواب تست بارداری بی بی چک baby check

2. آزمایش یا تست خون بارداری

آزمایش خون بارداری با وجود اینکه هزینه بیشتری دارد و حتما باید در آزمایشگاه یا مطب پزشک انجام شود و برای گرفتن نتیجه آن باید زمانی را صبر کنید اما در مجموع نتیجه آن مطمئن تر از سایر روشهای خانگی است.

برای انجام آزمایش خون بارداری باید مقداری از خون شما را به آزمایشگاه منتقل می کند و با انجام فرآیندهای آزمایشی میزان هورمون hgc در خون شما اندازه گیری می شود.

چنانچه عدد درد شده در برگه آزمایش شما کمتر از ۵ باشد شما باردار نیستید و اگر این میزان بیشتر از ۲۵ باشد باردار هستید.

بهترین زمان انجام تست خون بارداری حدود دو هفته بعد از لقاح یا ۷ تا ۱۰ روز بعد از به تاخیر افتادن زمان پریود است.

3. سایر روشهای خانگی

روش‌های سنتی و خانگی دیگری برای تشخیص بارداری نیز وجود دارند که البته دقت و صحت آنها دقیقا مشخص نیست اما انجام دادن آنها می‌تواند در برخی موارد شما را به سمت نتیجه درست راهنمایی کند
تست نمک: با مخلوط کردن میزان مساوی ادرار غلیظ صبحگاهی با نمک در صورتی که مخلوط ادرار و نمک به رنگ سفید و با حباب هایی در سطح آن درآمد نتیجه تست بارداری مثبت است و چنانچه تغییر خاصی در محلول دیده نشد تست بارداری منفی است.

تست شکر: مقداری شکر تازه را در یک ظرف تمیز و خشک سوخته و ادرار غلیظ و نصب‌های خود را روی آن بریزید و پنج دقیقه صبر کنید چنان چه دانه های شکر در ادرار حل نشوند و دانه ها قابل رویت باشند شما باردار هستید اما اگر دانه ها در ادرار حل شده و از هم بپاشند باردار نیستید.

تست صابون: ادرار صبحگاهی خود را در یک ظرف تمیز جمع کرده و یک تکه صابون در آن بیاندازید و چند دقیقه صبر کنید چنانچه صابون شروع به ایجاد کف های فومی شکل گرد شما باردار هستید.

روش های دیگری از جمله استفاده از سرکه خمیردندان برگ قاصدک کاج و برخی گیاهان دارویی دیگر دیده شده که البته دقت صحت و زمان آنها مشخص نیست بنابراین بهترین ساده ترین و اولین راهی که می توانید برای دریافت نتیجه صحیح و مطمئن برداری از آن استفاده کنید انجام آزمایش خون بارداری است.